1 grudnia - Światowy Dzień AIDS

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świeciu informuje, iż 1 grudnia jak co roku obchodzimy Światowy Dzień AIDS. Dzień ten został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1988 roku, by zwrócić uwagę świata na problemy wynikające z epidemii HIV/AIDS. Symbolem solidarności z osobami żyjącymi z HIV i AIDS i ich bliskimi jest czerwona kokardka - nieodłączny element obchodów Światowego Dnia AIDS.


Jest to dzień, w którym szczególnie staramy się przełamywać bariery takie jak strach i wynikająca z niego stygmatyzacja osób zakażonych HIV i chorych na AIDS. Obchody te są okazją do głębszego zainteresowania się problematyką HIV/AIDS.


Jednocześnie uprzejmie informuję iż, Krajowe Centrum ds. AIDS w ramach realizacji Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS przygotowało kampanię społeczną o charakterze edukacyjno-profilaktycznym. Kampania pod hasłem „Mam czas rozmawiać”(#mamczasrozmawiac) powstała, by stać się inspiracją do podjęcia dialogu międzypokoleniowego o zdrowiu.


Materiały kampanijne (#mamczasrozmawiac) znajdują się w załącznikach.


Grupą docelową są osoby w różnym wieku i ich rodziny. Rodzina ma ogromny wpływ na kształtowanie postaw prozdrowotnych. Zatem to właśnie w rodzinie powinna się rozpoczynać edukacja w tym obszarze. Kampania ma na celu przypomnienie po raz kolejny, że problem HIV/AIDS może dotyczyć każdego z nas – bez względu na wiek, status społeczny, miejsce zamieszkania, przekonania, czy płeć.

 

Państwowy Powiatowy

Inspektor Sanitarny w Świeciu

Małgorzata Gackowska

 

Liczba zakażeń HIV i zachorowań na AIDS wg powiatów w województwie kujawsko-pomorskim

stan na dzień 31 października 2017r.

 

W województwie kujawsko-pomorskim w okresie 01.01.2017-31.10.2017 zgłoszono 33 nowo wykryte zakażenia HIV, przy czym nie zgłoszono nowych zachorowań na AIDS. Ogółem od początku rejestracji (tj. od 1985 roku) do końca października 2017 roku w regionie odnotowano 844 osoby zakażone HIV i 185 zachorowań na AIDS.

 

Nowo wykryte zakażenia HIV w województwie kujawsko-pomorskim w okresie 01.01.2017-31.10.2017 z podziałem na powiaty, w których zgłoszono nowo wykryte zakażenia HIV

 

KUJAWSKO-POMORSKIE

33

Powiat bydgoski

16

Powiat toruński

5

Powiat brodnicki

1

Powiat świecki

2

Powiat grudziądzki

2

Powiat inowrocławski

3

Powiat rypiński

1

Powiat żniński

1

Powiat włocławski

2

 

 

Opublikowano: 29 listopada 2017 14:34

Kategoria: Aktualności

Załączniki:

Informacja prasowa [65.5 KB]

Plakat [849.48 KB]

Audio:

Spot radiowy

Wyświetleń: 253

Urząd Gminy Warlubie

Realizacja: IDcom-jst.pl