I Otwarte Mistrzostwa Gminy w Szachach Szybkich w Warlubiu

 (link otworzy duże zdjęcie)


I Otwarte Mistrzostwa Gminy w Szachach Szybkich w Warlubiu

 

W dniu 07 kwietnia 2018r. (sobotę)   w Sali OSP Warlubiu odbyły się I Otwarte Mistrzostwa Gminy w Szachach Szybkich, na które przyjechało 31  pasjonatów ”królewskiej gry ”m.in. z Bydgoszczy, Gdańska, Świecia, Gniewu , Nowego, Kwidzyna, Tczewa , Ernestowa  . Zawodnicy grali w dwóch grupach open i w  grupie  B – juniorzy do 1900 PZSzach i seniorzy do 1400 PZSzach. Grano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, z czasem 15 minut dla zawodnika na partię. Nad prawidłowym  przebiegiem zawodów czuwało dwóch sędziów – Angelika Leśniak, debiutująca w tej roli i Karol Jaroch ( można powiedzieć weteran jako zawodnik , ponieważ wygrywa większość turniejów, które są organizowane w naszym województwie). Przybyłych gości i zawodników przywitał na rozpoczęciu wójt gminy Warlubie –  Krzysztof Michalak i Andrzej Leśniak- wiceprezes do spraw organizacyjnych KPZSzach.

Zawody przebiegały bardzo sprawnie . Zwycięzcą grupy Open został tradycyjnie Karol Jaroch ze Świekatowa , uzyskując 8 pkt, drugi był Robert Bieluszewski z Nowego a trzeci 13 letni Antoni Paprocki z Włók- najwyżej sklasyfikowany i najmłodszy junior w tej grupie.7 miejsce wywalczyła Angelika Leśniak, która otrzymała puchar dla kobiety ( uzyskała  najwyższy awans o 8 miejsc).

W  grupie B – zwyciężył Szymon Podlewski z Bydgoszczy .- 8 pkt.. Drugi był senior Zbigniew Bela z Bydgoszczy – 6,5 pkt, a podium uzupełnił Franciszek Kinczewski- 6,5 pkt.

 

Klasyfikacja końcowa z podziałem do lat 13:

1.Szymon Podlewski

2. Kacper Skrzypczyński

3. Gracjan Bromirski

 

Do lat 18:

  1. Franciszek Kinczewski
  2. Kacper Leśniak
  3. Gąsiewski Szymon 

                                                                                                           

W grupie Open zwycięzcy poszczególnych grup otrzymali puchary a pierwsza trójka nagrody finansowe ,w grupie B – pierwszych trzech zawodników w poszczególnych klasyfikacjach otrzymało puchary a wszyscy uczestnicy nagrody rzeczowe i dyplomy, które na zakończeniu wręczał wójt Krzysztof Michalak i Andrzej Leśniak z pomocą trzech pań- Aleksandry Podlewskiej, Elżbiety Paprockiej i Aleksandry Leśniak.

Dla uczestników i opiekunów przygotowano bar kawowo- herbaciany i słodki poczęstunek.  Bardzo cieszy fakt dołączenia gminy Warlubie do gmin wspierających promocję i rozwój szachów w naszym województwie. Warto dodać , że rozegranie zawodów  w Sali OSP było strzałem w dziesiątkę , ze względu na ilość miejsca  przy szachownicach dla zawodników.

Organizatorzy zapraszają na kolejny turniej szachowy, więcej informacji na stronie KPZSzach już wkrótce.

Opublikowano: 11 kwietnia 2018 15:03

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 405

Urząd Gminy Warlubie

Realizacja: IDcom-jst.pl