Posadzenie Dębu Niepodległości w uroczystości Wielkiego Jubileuszu odzyskania przez Polskę Niepodległości

 (link otworzy duże zdjęcie)

Z inicjatywy Nadleśnictwa Dąbrowa w dniu  12 kwietnia 2018 Wójt Gminy Warlubie wraz z Dyrektorami Szkół z naszej Gminy  wzięli udział w nasadzeniu lasu .

Nadleśniczy Nadleśnictwa Dąbrowa , Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu, Wójt Gminy Warlubie razem z Wójtem Gminy Jeżewo i Panią Sekretarz Powiatu Świeckiego oraz Dyrektorami Szkół wspólnie posadzili  Dąb Niepodległości na terenie Nadleśnictwa  z okazji obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Bieżący Rok jest szczególny w historii naszej Ojczyzny. Ta idea towarzyszy wydarzeniom organizowanym na terenie Całego Kraju w tym Powiatu oraz naszej Gminy w ciągu najbliższych miesięcy.

Zatem Informujemy, że w dniu 26 kwietnia br. na skwerku  w  Warlubiu nastąpi nasadzenie dębów na terenie  Gminy Warlubie przez zaproszonych gości, przedstawicieli jednostek pomocniczych i lokalnej społeczności. Wydarzenie gminne zostało zainicjowane przez Wójta Gminy Warlubie. Nadleśnictwo Osie czynnie włączyło się w to przedsięwzięcie przekazując nieodpłatnie na ten cel sadzonki dębów.

Serdecznie zapraszam na uroczyste sadzenie dębów dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

                                                                                                                             Wójt Gminy Warlubie

                                                                                                                                Krzysztof Michalak

Opublikowano: 16 kwietnia 2018 09:58

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 449

Urząd Gminy Warlubie

Realizacja: IDcom-jst.pl