Będą kolejne nowe drogi w gminie Warlubie – ul. Wiejska, Lipowa, Heliodory, Malinowskiego i Kwiatowej oraz II –etap Trzech Koron i Rondo w Warlubiu

 (link otworzy duże zdjęcie)

W ostatnim czasie na terenie gminy Warlubie sukcesywnie powstają nowe drogi i chodniki. Gmina remontuje też gruntowe nawierzchnie, często zniszczone czynnikami atmosferycznymi. W kwestii dofinansowania do realizacji większości z tych inwestycji władze starają się o środki zewnętrzne. W tym roku samorząd gminy złożył duży wniosek o dofinansowanie do dróg z budżetu państwa. Drogi za ok. 2 miliony złotych z czego przewidziane dofinansowanie to połowa pochodżąda ze środków zewnętrznych. Zakres mieści się w ogłoszonym naborze do kolejnej edycji „Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Jest to rządowy program, który w poprzednich latach potocznie nazywano „schetynówkami”. W tym roku, samorząd gminy Warlubie złożył jeden duży wniosek, który przewiduje przebudowę ulic Wiejskiej, Lipowej, Heliodory, Malinowskiego i Kwiatowej w Warlubiu. Należy nadmienić iż Samorząd  posiada gotowość techniczną do realizacji, czyli otrzymał zgodę Starosty Świeckiego do realizacji przebudowy ulic.

W najbliższych tygodniach ruszy przebudowa odcinka drogi w Trzech Koronach II-etap położonych w miejscowości Bąkowo. Koszt drogi wg. oferty przetargowej to 590 677,98 zł brutto z czego przewidziane dofinansowanie to połowa ze środków zewnętrznych Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.

Jednocześnie możemy potwierdzić informację ze strony Rządowej o zabezpieczeniu niezbędnych środków na realizację zadania pn.: Budowa ronda w miejscowości Warlubie.

Podpisanie umowy z wykonawcą ma nastąpić w pierwszych dniach października br.

 

                                                                                              Wójt Gminy Warlubie

                                                                                              /-/ Krzysztof Michalak


Opublikowano: 04 października 2018 10:17

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 1296

Urząd Gminy Warlubie

Realizacja: IDcom-jst.pl