XX Jubileuszowe Dni Gminy Warlubie w obiektywie i słowie

 (link otworzy duże zdjęcie)

XX Jubileuszowe Dni Gminy Warlubie w obiektywie i słowie

 

W dniach 20-21.07 br. odbyły się XX Jubileuszowe Dni Gminy Warlubie. Dwudziestoletnią tradycją jest to, że w trzeci weekend lipca obchodzone są imieniny Gminy Warlubie. Tak też to miało miejsce w bieżącym roku z tą małą różnicą, że to już XX, jubileuszowy raz nieprzerwalnie z rzędu. Dla zorganizowania tego święta powołany został komitet obchodów w skład którego weszli: Maria Jankowska, Maria Mazur, Marek Fandrejewski, Piotr Ptach, Krzysztof Michalak, Tomasz Stefaniak, Janusz Adamski, Eugeniusz Banasiak, Stanisław Pastusiak i Zbigniew Wiśniewski, a logistyką zadania zajął się GOKPiR Warlubie.

Święto rozpoczęło się w sobotnie popołudnie o godzinie 16:30 uroczystym otwarciem i przywitaniem uczestników przez Wójta Gminy Warlubie Krzysztofa Michalaka, Przewodniczącą Rady Gminy Warlubie Marię Jankowską, Dyrektora GOKPiR Marka Fandrejewskiego w asyście członków komitetu organizacyjnego i konferansjerów uroczystości oraz wypuszczeniem 20 gołębi jako symbolu jubileuszu. Zabawę rozpoczęły zmagania w ramach XIII Czwórboju Drużyn Strażackich z Gminy Warlubie. W szranki rywalizacji stanęły: Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza działająca przy OSP Warlubie, Kobieca Drużyna Pożarnicza Jednostki OSP Krusze, Strażacy Ochotnicy z OSP Krusze, OSP Lipinki, OSP Warlubie. Turniej realizowany był w wyznaczonych konkurencjach (konkurencje sprawnościowe i ćwiczenie bojowe) w formie zabawy na zasadach zrównoważonej rywalizacji. Ostatecznie puchar przechodni Przewodniczącej Rady Gminy Warlubie trafił do druhów OSP Krusze, a pozostali uczestnicy jako wiceliderzy tych widowiskowych zmagań otrzymali statuetki zwycięzców i nagrody rzeczowe.

Powołany Komitet do udziału w święcie Gminy zaprosił formacje koncertowe, które przez 4 godziny w sobotnie południe i wieczór bawiły wszystkich uczestników, a była ich niezliczona ilość. Jako pierwsza na scenie pojawiła się formacja MeGustar następnie PudzianBand i Malibu. W trakcie imprezy prowadzona była loteria fantowa w ramach której rozlosowano i przekazano nagrody, a były to: rowery, telewizory, sprzęt AGD (pralka, odkurzacze, czajniki, tostery itp.) sprzęt elektroniczny (drukarki, myszki, głośniki itp.), sprzęt techniczny (szlifierki, wkrętarki, wiertarki). Łącznie w ramach loterii wylosowano i przekazano 40 nagród rzeczowych. Koncertowi i całej oprawie świątecznej towarzyszyła telewizja Polo TV i radio VOX FM przy udziale konferansjerów uroczystości Jacka Mędrali i Norberta Bieńkowskiego, którzy w profesjonalny sposób prowadzili całość uroczystości, zapraszali do ścianki zdjęciowej, rozdawali pamiątkowe koszulki i okulary, a formacje koncertowe rozdawały płyty i autografy oraz dawały możliwość robienia indywidualnych fotografii. Po części koncertowej około godziny 23:00 rozpoczęła się zabawa taneczna, która przy muzyce tanecznej zespołu EL-PROJECT trwała do godziny 4:00.

W godzinach popołudniowych niedzieli tj. 21 lipca od godziny 15:30 świętowanie rozpoczęliśmy XXV Jubileuszowym Turniejem Sołectw. Na starcie zawodów zameldowały się wszystkie drużyny Sołeckie z terenu Gminy Warlubie (Bąkowo, Buśnia, Bzowo, Krusze, Lipinki, Płochocin, Płochocinek, Warlubie, Wielki Komorsk) pod dowództwem swoich Sołtysów. W równorzędnej rywalizacji przechodni puchar Wójta Gminy Warlubie Krzysztofa Michalaka zdobyło Sołectwo Wielki Komorsk. Kolejne sołectwa były wiceliderami zawodów. Zabawa zorganizowana była w ramach konkurencji zręcznościowych indywidualnych i zespołowych takich jak: sztafeta dla dzieci, rzut damską torebką, rzut do celu, slalom taczką, przenoszenie piłek do skrzyni i przeciąganie liny. Na zakończenie turnieju wszystkie sołectwa otrzymały nagrody i czeki pieniężne o równej wartości, a Sołtysi nagrody rzeczowe za przygotowanie drużyn.

W ramach Jubileuszu dodatkowo nagrody otrzymali dwaj organizatorzy tj. Pan Janusz Adamski i Pan Eugeniusz Banasiak, którzy nieprzerwalnie od 25 lat angażują się i prowadzą tę świetną zabawę. Nagrodę za fotorelację z przebiegu uroczystości otrzymała również nasza koleżanka Agnieszka Lewandowska. W obchodach święta udział wzięli liczni wystawcy, którzy gwarantowali szeroki wybór pamiątek, usług i smakołyków. Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych dla których moc atrakcji zapewniła firma PICOLAND w ramach swoich szerokich usług zabawowych (zamki, basen, euro bungee).

Oczywistym jest, że tak wymagające wydarzenie nie odbyłoby się bez udziału i wsparcia sponsorów, którzy zawsze, a w tym przypadku szczególnie wsparli organizatorów w przygotowaniu i przeprowadzeniu święta Gminy.

Serdecznie dziękujemy za przekazane nagrody do loterii, za wsparcie rzeczowe i osobowe wszystkim bez wyjątku, a w szczególny sposób: Firmie Transportowo Usługowej RODTRANS Tomasz Rodewald, Transport Komunalny Mariusz Tomaszewski, Zakład Wielobranżowy WIĄZAR Wiesław Menard, Firma Handlowo Usługowa Damian Dominikowski, Firma Handlowo Usługowa RYTLES Michał Rytlewski, Dom Weselny „ANNA” Anna Grabińska, Firma „ŻANA” Usługi Przewozowe Kamil Gburczyk, Sklep Wielobranżowy Andrzej Kruk, „JAR-DREW” Krzysztof Jankowiak, Firma Produkcyjno Usługowo Handlowa El-Wikło Wiesław Kłopotowski, Firma Handlowo Usługowa MARPAW Marcin Pawski, PHU JAGR Jan Grabiński, PUM Sp. z o.o. Grudziądz, Wiesław Fandrejewski Usługi PASZ-BUD Warlubie, Bożena Szwarc – Płochocin, Damian Szwarc – Grudziądz, MAR-MEAT S.C. – Roman, Arkadiusz, Beata, Mirosław Cybula, MARZ-BUD – Marzena Gapińska, EKO-TANK Sp. z o.o., Firma Usługowo Budowlana DD Dariusz Drożyński, JPD spółka z o.o. sp. k. Krupińscy, Piekarnia-Ciastkarnia Bogdan Jarząb, MAGTEX Wojciech Mucha Płużnica.

Za udział w przygotowaniu, prowadzeniu i organizowaniu uroczystości dziękujemy uczestnikom Ruchu Społecznego Gospodarna Gmina Warlubie, którzy bezinteresownie zaangażowali się w czynieniu dobra dla innych. Cała świąteczna uroczystość przebiegła pod znakiem dobrej i bezpiecznej zabawy, gdzie nad bezpieczeństwem organizacyjnym czuwała Agencja Ochrony Bagniewski, a nad bezpieczeństwem medycznym MED-SAR Usługi Medyczne. Za wszystkie oznaki serdeczności, dobrego słowa, uśmiechu i zadowolenia dziękujemy i jednocześnie zapraszamy już za rok na kolejne tym razem już XXI święto naszej Gminy.

Jednak żeby nie wypaść z rytmu zapraszamy już w dniu 31 sierpnia br. na doroczne Święto plonów naszej Gminy, a jesienią na Gminną Noc Kabaretową – szczegóły niebawem na plakatach i stronach internetowych.

 

Z wyrazami szacunku i pozdrowieniami


  Wójt Gminy Warlubie
/-/ Krzysztof Michalak

Opublikowano: 23 lipca 2019 13:51

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 896

Urząd Gminy Warlubie

Realizacja: IDcom.pl