DOŻYNKI GMINNE 2011 (03 września 2011) - relacja

 (link otworzy duże zdjęcie)

W Warlubiu w dniu 03.09.2011 o godzinie 15:00 Gminne Dożynki rozpoczęły się mszą świętą. Następnie korowodem Dożynkowym na czele Orkiestry Dętej „Świecie”, z udziałem Starostów Dożynek – Pani Teresy Łukasik i Pana Marka Wiśniewskiego z Płochocina, delegacji sołectw z wieńcami dożynkowymi, oraz zaproszonych gości udano się na plac rekreacyjno – sportowy. Tu uroczystości rozpoczęły się od podzielenia chleba, którym częstował Wójt Gminy – Pan Krzysztof Michalak oraz Poseł na Sejm RP Pan Eugeniusz Kłopotek.

Kolejnym punktem było ogłoszenie wyników konkursów:

  1. „Nasze sołectwo – czyste sołectwo”, w którym w 1 kategorii zwycięzcą zostało Sołectwo Bzowo, a w 2 kategorii – Płochocinek
  2. Fotograficznego pt. „Historia Gminy Warlubie w obiektywie”, w którym

I miejsce zajął Bartłomiej Chmielewski.

W trakcie zaprezentował się zespół Żurawinka z Białorusi. Nie zabrakło też pyszności przygotowanych przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich oraz chętnych do ich kosztowania. A smakoszy po grochówkę (z wkładką, której sponsorem była firma „Gzella”) było niemiara. Można było też zdegustować wyroby mleczarskie firmy „Jagr”. Były też atrakcje dla dzieci m.in. dmuchane zamki, basen z piłkami, kucyki, trampoliny, zjeżdżalnia. Wieczorny czas umiliła zabawa dożynkowa przy zespole „Awans” i Dj Mateuszu.

Opublikowano: 07 września 2011 13:38

Kategoria: GOKPiR Aktualności

Zdjęcia:

Powiązane wiadomości:

Wyświetleń: 2260

Urząd Gminy Warlubie

Realizacja: IDcom-jst.pl