DOŻYNKI GMINNE 2012 (01 września 2012) - relacja

 (link otworzy duże zdjęcie)

Nie mogło być inaczej. W przepięknej słonecznej pogodzie sobotnie uroczystości /1.09.2012r/ gminnych dożynek w Warlubiu rozpoczęły się Mszą Św. Po czym korowód z wieńcami dożynkowymi przy akompaniamencie orkiestry dętej „Puzon’’  z Chełmińskiego Domu Kultury, przemaszerował na plac sportowo – rekreacyjny, gdzie nastąpiła kolejna część obchodów święta plonów. Po przekazaniu chleba dożynkowego przez starostów dożynek państwo Elżbietę i Wojciecha Stefańskich z Bąkowa – p. Wójtowi Gminy Krzysztofowi Michalak oraz wystąpieniach włodarzy gminy, można było podziwiać występy artystyczne zespołów z Iranu ABI – DAR oraz

z Mińska DUDU – RUKI. Warty podkreślenia jest trud, jaki zadały sobie mieszkańcy poszczególnych sołectw wraz z paniami Kół Gospodyń w przygotowaniu wieńców dożynkowych

i stoisk. Każde sołectwo starało się jak najlepiej pokazać od strony tradycji wykonania wieńca dożynkowego oraz stoiska, by wypaść jak najlepiej w ogłoszonym po raz pierwszy przez Radę Gminy i Wójta Gminy konkursie „ Najładniejszy wieniec dożynkowy’’ oraz „ Najładniejsze stoisko sołeckie ”. Komisja Konkursowa miała niełatwe zadanie w przyznaniu miejsc. Ostateczny werdykt to: w kategorii „ Najładniejszy wieniec dożynkowy” – I miejsce – sołectwo W. Komorsk, II miejsce – Płochocinek, III miejsce – Bąkowo, Bzowo, Krusze, Lipinki, Płochocin, Warlubie.

W kategorii „ Najładniejsze stoisko sołeckie” I miejsce – Warlubie, Płochocinek, II miejsce – Lipinki, III miejsce – Bzowo, Krusze, Wielki Komorsk.

Nagrodzono również laureatów II edycji w konkursie fotograficznym pt. „ Tożsamość Gminy Warlubie – ludzie, wydarzenia ”.  p. Artur Piechocki z Wielkiego Komorska za zdjęcie „ Chlebem i solą ” zajął I miejsce , kolejne miejsca Karolina Barszczewska, Mirosława Barszczewska, Seweryn Sowa,  Damian Drzymalski. 

Nie zabrakło też pyszności przygotowanych do degustacji przez panie z KGW. Smakowite były również wyroby „Jagr” oraz grochówka.

Wieczorny czas umiliła zabawa dożynkowa.

 

Opublikowano: 04 września 2012 11:58

Kategoria: GOKPiR Aktualności

Zdjęcia:

Powiązane wiadomości:

Wyświetleń: 2281

Urząd Gminy Warlubie

Realizacja: IDcom-jst.pl