Nowy samochód dla OSP Krusze

 (link otworzy duże zdjęcie)

Strażacy Ochotnicy z OSP w Kruszach wzbogacili się o lekki ratowniczo-gaśniczy samochód. Auto zostało im przekazane uroczyście 19 stycznia 2019r..

Kluczyki szefom jednostki, Prezesowi druhowi Wojciechowi Spych oraz Naczelnikowi druhowi Jackowi Szydłowskiemu, przekazali „fundatorzy” auta: Wójt gminy Warlubie Krzysztof Michalak oraz Przewodnicząca Rady Gminy Warlubie Maria Jankowska w asyście Komendanta Gminnego ZOSP RP Jakuba Suchodolskiego. Samochód jest zakupem samorządu Gminy Warlubie – kosztował  75 tys. zł.

Samochód nie jest nowy, ale jako wóz bojowy posiada nową zabudowę i jest bardzo dobrze wyposażony – podkreślał wójt gm. Warlubie Krzysztof Michalak.

Strażacy za szybką reakcję Samorządu na potrzeby utrzymania gotowości bojowej jak i za zabezpieczenie finansowe na jego zakup podziękowali Wójtowi oraz Radzie Gminy Warlubie.

Wzrost potencjału bojowego straży z pewnością przyczyni się do bezpieczeństwa gminy. Przyjęliśmy zasadę – im większy potencjał straży, tym większe możliwości, większa obsługa zdarzeń. W naszej gminie w podziale bojowym jest 7 samochodów ratowniczo-gaśniczych. Taka solidność gospodarcza to zasługa wyłącznie samorządu gmin, a przede wszystkim druhów Strażaków, którzy angażują się do tej niełatwej służby – komentuje Wójt Gminy Warlubie.

Opublikowano: 23 stycznia 2019 08:14

Kategoria: Inwestycje w Gminie Warlubie

Zdjęcia:

Wyświetleń: 652

Urząd Gminy Warlubie

Realizacja: IDcom-jst.pl