Dożynki w Gminie Warlubie 2020

Uroczystość Dożynki Gminne 2020 - zdjęcie 1 (link otworzy duże zdjęcie)

 

 

           W dniu 29.08.2020r. Gmina Warlubie obchodziła coroczne święto plonów. W ramach uroczystości stosując wszelkie aspekty wzajemnego poszanowania względem bezpieczeństwa i ochrony zdrowia odbyła się dziękczynna Msza Święta, której w koncelebrze Księży Proboszczów z Parafii umiejscowionych na terenie Gminy Warlubie przewodniczył Ksiądz Ireneusz Machut Proboszcz Parafii Pw. Niepokalanego Serca Maryi w Warlubiu.

W korowodzie dożynkowym zgromadzonym przed murami kościoła wraz z pozostałymi biorącymi udział w pełnej formie uroczystości wzięły udział władze samorządowe Gminy Warlubie w osobach: Przewodnicząca Rady Gminy Warlubie Maria Jankowska, Wójt Gminy Warlubie Krzysztof Michalak, Radni Rady Gminy Warlubie, Kierownicy szczebla administracji samorządowej, Sołtysi wraz z przedstawicielami Rad Sołeckich wszystkich Sołectw z terenu Gminy Warlubie, Przewodniczący i członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z obszaru Gminy Warlubie oraz goście i mieszkańcy naszej gminy. Po wprowadzeniu do świątyni Wójt Gminy wraz z Przewodniczącą Rady Gminy złożyli w formie dziękczynnej ołtarza bochny chleba wypieczone z tegorocznych plonów, a Koła Gospodyń Wiejskich złożyły dary ołtarza, w formie wyrobów, produktów oraz ozdób jako dzieł pracy oddających wartości obszaru kultury Kociewia, który zamieszkujemy. Dla uświetnienia tegorocznych dożynek miejscowy Samorząd poprzez Referat Promocji i Sportu tutejszego urzędu ogłosił konkurs, w ramach którego wszystkie sołectwa wykonały prace własne, tworząc witacze dożynkowe, które stały się wizytówką i sztuką wspólnie wykonanej pracy, a tym samym niepowtarzalną ozdobą lokalnych przestrzeni sołeckich. Wszystkie witacze zostały ocenione przez powołaną w tym celu komisje, a ich wytwórcy otrzymali równorzędne nagrody w formie czeków na kwotę 400zł dla każdego Sołectwa.

Również Koła Gospodyń Wiejskich, za swoje zaangażowanie i wytwór pracy, przy wykonaniu darów ołtarza otrzymały równorzędne nagrody, w formie czeków w kwocie 300zł, dla każdego Koła z obszaru Gminy Warlubie.

Uroczystości zakończyły wspólne podziękowania, gratulacje oraz fotografie, które prezentujemy poniżej.

 

Z poważaniem

Wójt Gminy Warlubie

/-/ Krzysztof Michalak

Opublikowano: 01 września 2020 14:54

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Załączniki:

protokol_z_gminnego_konkursu_na_najladniejszy_witacz_dozynkowy_w_gminie_warlubie_2020.pdf [222.23 KB]

Wyświetleń: 660

Urząd Gminy Warlubie

Realizacja: IDcom.pl