11 listopada Święto Niepodległości

11 listopada Święto Niepodległości - Zdjęcie 1 (link otworzy duże zdjęcie)

Drodzy Mieszkańcy Gminy Warlubie

Tegoroczne Święto Niepodległości obchodzimy w nieco inny sposób, niż do tej pory.Ze względów bezpieczeństwa byliśmy zobligowani, do uczenia go przede wszystkim dbając o zdrowie nas wszystkich. Jednak nie oznacza, to, że jesteśmy zwolnieni z uczczenia pamięci Polaków, którzy z taką ofiarnością, sto dwa lata temu, oddali życie za wolną i niepodległą Polskę. Od tamtego czasu 11 listopada to nasz symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, wiarę i zwycięstwo. Chciałabym Państwu życzyć, przede wszystkim zdrowia, ale również wiary i optymizmu w lepszą, wspólną przyszłość. Pokażmy, że jesteśmy razem, że tworzymy wspólnotę.
Nie bójmy się… pomagajmy sobie.

Wierzę, że razem zdołamy wygrać tę walkę, którą przyszło nam toczyć we współczesnym świecie. W obecności Pani Przewodniczącej Rady Gminy Warlubie i Radnych, a także Mieszkańców uczciliśmy pamięć naszych bohaterów, uczestnicząc we Mszy św. Zostały również złożone kwiaty na mogile poległych żołnierzy. Akcentując choć w minimalnym stopniu narodowe święto, dzieci rozdawały biało- czerwone kotyliony i rogale nawiązujące do tradycji Świętego Marcina.

Dziękuję Proboszczowi Parafii Warlubie Ireneuszowi Machut za przeprowadzenie Mszy św, za udział Radnych, za oprawę muzyczną Warlubskiemu Chórowi Kameralnemu pod dyrekcją Michała Rajewskiego a także KGW Krusze z przewodniczącą Marleną Chelt za przygotowanie rogalików.

Z wyrazami szacunku Anna Ośko 

Opublikowano: 11 listopada 2020 10:24

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 451

Urząd Gminy Warlubie

Realizacja: IDcom.pl