Gmina Warlubie otrzymała dotację i zakupiła komputery, laptopy, tablety do nauki dla dzieci w naszych szkołach.

 (link otworzy duże zdjęcie)


logo.jpg

W związku z koniecznością nauki zdalnej, coraz więcej samorządów kupuje laptopy dla dzieci. Takie działania podjęła również gmina Warlubie.

W dniu dzisiejszym czterdzieści dwa urządzenia (komputery, laptopy i tablety) już dotarły do Urzędu Gminy w Warlubiu i przy współpracy dyrektorów poszczególnych placówek oświatowych, tj.: Warlubiu, Wielkim Komorsku i Lipinkach, zostaną rozdysponowane.

Zakupiony sprzęt przeznaczony będzie dla uczniów wszystkich publicznych placówek na terenie gminy. Sprzęt posiada profesjonalne oprogramowanie komputerowe, umożliwiające prowadzenie zajęć on line, na zasadzie centrum nauki zespołowej.

Poniżej link do listy grantobiorców:

https://cppc.gov.pl/images/Lista_Grantobiorcow_wybranych_w_dniu_10.04.2020.pdf 

 „Nauka zdalna stała się teraz koniecznością. Jako Wójt Gminy Warlubie postanowiłem natychmiast przystąpić do programu , który ruszył 1 kwietnia i właśnie zakupiono nowy sprzęt komputerowy. Gmina otrzymała na zakup 60 tysięcy złotych w ramach ministerialnego programu „Zdalna szkoła”, który realizowany jest ze środków europejskich z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Czwartkowe przedłużenie obowiązujących do tej pory obostrzeń oznacza, że zajęcia zdalne w szkołach będą odbywać się minimum do 26 kwietnia. Termin może jednak zostać przedłużony”.


Z poważaniem

Wójt Gminy Warlubie

/-/ Krzysztof Michalak

Opublikowano: 17 kwietnia 2020 15:19

Kategoria: Inwestycje w Gminie Warlubie

Zdjęcia:

Wyświetleń: 959

Urząd Gminy Warlubie

Realizacja: IDcom.pl